De verzekeraar voor de E-step / Nationale bromfiets op 2 wielen.
Wij hebben ook de oplossing voor jou!
Wat voor mogelijkheden hebben wij voor e-steps met kenteken?
Wij verzekeren bij Bokhorst Verzekeringen verschillende types E-steps. Dit doen we particulier en zakelijk voor o.a. deelgebruik en verhuur.
E-step met kenteken
Heeft u een door de RDW goedgekeurde e-step waarvoor een kenteken verplicht is? Wij bieden een passende verzekering zodat u verzekerd en zorgeloos de weg op kunt.
Bij Bokhorst Verzekeringen krijgt u niet alleen een verzekering, maar ook deskundig advies over welke dekking het beste past bij uw situatie. Zo weet u zeker dat u goed beschermd bent, ongeacht het type e-step of het gebruik.
Gebruik je deze voertuigen voor de recreatieverhuur?
Ga dan naar de pagina: Recreatie & verhuur
Bij Bokhorst Verzekeringen horen we graag jouw wensen en ideeën voor het verzekeren van je e-step. We denken graag met je mee om een passende en betaalbare verzekering te vinden die jouw specifieke behoeften dekt.
Neem contact met ons op; Bel: 020-436 0 436 of mail naar: info@bokhorstverzekeringen.nl
Wij verzekeren de elektrische step die een kenteken heeft.
We hebben daarvoor verschillende mogelijkheden.
Wettelijke aansprakelijkheid (WA): Alleen schade aan anderen is verzekerd. Het verzekerd bedrag per schadegebeurtenis is € 2.500.000,- bij schade aan zaken en € 6.500.000,- bij schade aan personen.
WA + Diefstal: Schade aan anderen en schade veroorzaakt door diefstal, joyriding, brand en storm is verzekerd. Valt de e-step om door storm, dan is de schade niet verzekerd.
WA + Aanrijding (exclusief Diefstal): Naast schade aan anderen is verder iedere andere schade aan het eigen voertuig verzekerd, met uitzondering van diefstal en joyriding.
WA + Diefstal + Aanrijding (Volledig Casco): Naast schade aan anderen is verder iedere andere schade aan het eigen voertuig verzekerd, inclusief diefstal, joyriding, brand en stormschade.
Welke voertuigen kunnen we verzekeren
E-step verzekering online aanvragen
Ben je eigenaar van een Selana of een Kickbike (Luxury, Cruise of Fat Max)? Bij ons kun je direct online je e-step verzekering afsluiten. Zo ben je snel en eenvoudig verzekerd tegen schade aan derden, diefstal of schade aan je eigen voertuig.
Beschikbare modellen voor online aanvraag:
-
Selana – Snel en veilig verzekerd voor dagelijks gebruik.
-
Kickbike Luxury – Comfortabel en robuust, ideaal voor langere ritten.
-
Kickbike Cruise – Praktisch voor stedelijk gebruik en woon-werkverkeer.
-
Kickbike Fat Max – Extra krachtig en stabiel, ook op uitdagende ondergronden.
Veelgestelde vragen omtrent e-steps met kenteken
Mag ik overal rijden met mijn e-step met kenteken?
Nee. Je mag alleen rijden op de openbare weg als je voertuig is goedgekeurd en verzekerd. Je rijdt op het (brom)fietspad, niet op de stoep. Rijden met een niet-goedgekeurde e-step kan leiden tot boetes en inbeslagname van het voertuig.
Wordt schade aan mijn voertuig of diefstal vergoed?
Ja, mits je kiest voor WA + beschadiging of een WA/Casco (Allrisk) verzekering als je naast beschadiging, ook diefstal wil mee verzekeren.
Is een verzekering verplicht voor mijn e-step?
Ja, in Nederland is het verplicht om minimaal een WA-verzekering af te sluiten voor een bijzondere bromfiets of goedgekeurde e-step die op de openbare weg gebruikt wordt.
Moet mijn E-step gekeurd worden door de RDW?
Ja, dat kan. Alleen e-steps die door het RDW zijn goedgekeurd en een officiële typegoedkeuring hebben gekregen, kunnen op kenteken worden gezet en verzekerd worden.
Voor meer informatie over het verzekeren van je e-step met kenteken, kun je terecht op Steppolis.nl.
Kan ik een e-step met kenteken verzekeren als ik onder de 18 ben?
Leeftijdsvereisten voor e-step en bijzondere bromfiets
Je moet minimaal 16 jaar oud zijn om een e-step of bijzondere bromfiets te mogen besturen én om hiervoor een verzekering af te sluiten.
Jongeren onder de 18 jaar hebben meestal toestemming van hun ouders nodig om een polis te kunnen afsluiten.
Wordt accessoires zoals een extra accu of mand ook vergoed bij schade?
Alleen als deze zijn meegerekend in de verzekerde waarde en expliciet zijn opgenomen in de polisvoorwaarden.
Is een helm of rijbewijs verplicht voor het rijden op een e-step?
Bijzondere bromfiets en e-step: rijbewijs en helm
Voor een bijzondere bromfiets of e-step die een kenteken heeft, geldt geen rijbewijsplicht en geen helmplicht. De bestuurder moet wel minimaal 16 jaar oud zijn.
Ons advies: draag een helm bijvoorbeeld vergelijkbaar met die van een speed-pedelec of e-bike, zeker in druk stadsverkeer. Dit is geen overbodige luxe en verhoogt de veiligheid aanzienlijk.
Let op: de overheid onderzoekt momenteel of er vanaf 2027 een helmplicht voor e-steps en bijzondere bromfietsen komt.
Hoe kan ik een premie berekening maken en de aanvraag doen?
Je kan eenvoudig de premie berekenen via onze website: Steppolis.nl. Daar kun je als particulier de berkening maken en ook gelijk de aanvraag doen.
Voor zakelijk gebruik of voor de recreatieverhuur? Kijk dan op deze pagina.
Wil je de step gaan inzetten voor deelgebruik? Ook dan kunnen we je helpen. Neem contact met ons op voor het bespreken van alle mogelijkheden. Bel 020-4360436.

